Як захистити дитину від насильства 

ДІЛИТИ ДОРОСЛИХ НА КАТЕГОРІЇ

Антон Фарб (президент Федерації крав мага й засновник проєкту “Krav Kids”) пояснює, що до віку, коли дитина потрапляє в так зване самостійне життя, тобто в дитсадок або школу, вона оточена любов’ю й опікою. Тому довіряє всім дорослим. Проте коли в її житті з’являються чужі дорослі, дитину треба навчити їх розділяти:

  • Батьки, від яких не можна нічого приховувати;
  • Знайомі дорослі, яких дітям представили батьки. Наприклад, сусіди й педагоги. Це ті дорослі, до яких можна звернутися по допомогу. Утім, якщо знайомий дорослий каже: “Це наша з тобою таємниця від мами з татом”, про це обов’язково треба розповісти батькам;
  • Незнайомі дорослі, з якими не можна комунікувати. Треба навчити дитину розвертатися і йти, якщо надворі до неї звертається незнайома людина. Адже в дорослої людини не може бути адекватного приводу й мотивації звертатися по допомогу до дитини.

Також треба навчити дитину кликати на допомогу поліціянтів чи, до прикладу, офіціантів (на випадок, якщо вона залишилися надворі одна й до неї звертається незнайомий дорослий).

Дитина має знати свою домашню адресу й номер телефону батьків на пам’ять на випадок, якщо загубила свій телефон або в неї його немає. Аби дитина запам’ятала номер, Антон радить застосувати його як пароль для гаджету.

“Але найкращий захист від педофілів – це рання сексуальна освіта дитини. Коли вона знає, що як називається і як відбувається, то зрозуміє, що з нею намагаються зробити. До того ж, для педофілів вибір такої дитини – це небезпека, бо вона не стидатиметься розповісти про це батькам“, – говорить інструктор із безпеки.

НАВЧИТИ ГОВОРИТИ “НІ” І ЗВІТУВАТИ ПРО МІСЦЕЗНАХОДЖЕННЯ

Антон Фарб радить пояснити дитині, чому треба говорити “ні”. Мовляв, не всі дорослі однаково безпечні, деякі можуть їй загрожувати. Потім варто перевірити, наскільки дитина засвоїла цю інформацію. Наприклад, попросити когось зі знайомих, кого дитина не знає, звернутися до неї по допомогу.

“Усе, що дорослі розповідають чи показують дітям, останні забувають за тиждень. Тому навчати безпеки треба регулярно”, – говорить інструктор.

Так, Антон радить навчити дитину звертати увагу на підозрілих людей під час прогулянки. Адже в уяві дитини підозріла людина виглядає як злодій із мультиків. Натомість, треба помічати людей, які поводяться неадекватно (до прикладу, люди з наркотичною залежністю чи п’яні) і вчити триматися від них далі. Її має насторожувати, якщо хтось розглядає або погладжує її тіло, особливо місця, прикриті одягом. Про це треба говорити змалку.

Також Антон рекомендує батькам привчити дитину писати або телефонувати, аби звітувати, що з нею й де вона. Наприклад, прийшла до школи – написала, повернулася додому – написала.


Про всякий випадок можна налаштувати GPS-трекери, через які батьки знатимуть, де перебуває дитина. Їх можна купувати у вигляді браслетів або налаштувати на телефоні. А ще варто дати дитині запасний кнопковий телефон. Якщо смартфон розіб’ється або загубиться, то кнопковим дитина зможе зателефонувати й покликати на допомогу. Також маленьким дітям можна дати свисток, а підлітку – газовий балончик, пояснюючи, що користуватися ним можна тільки в крайньому випадку (напад, домагання, переслідування).


Коментарі

Популярні дописи з цього блогу